"Aktiviteler" Menüsüne Dön

Festival Davet Yazısı Festival Programı Belgesel Tanıtımları

04 - 07 Eylül 2003 günleri arasında bu sene festivalimiz. Ağ atma yarışları, tekne yarışları, olta bağlama ve ağ onarma yarışmaları, ve birbirinden güzel denizaltı - denizüstü belgesel filmleri, söyleşiler kısacası deniz ile ilgili herşey... Buyrunuz davet yazısına :

RASTGELE dedik bir daha !

Üçüncüsünü düzenliyoruz festivalin bu yıl. Bir çocuk gibi ellerimizde büyüttük bu Foçalı çocuğu. İlk festivalin yapıldığı yıl doğan çocuklar sokaklarda koşmaya, konuşmaya bile başladılar. Bizim festalivimizse, ilk günden beri konuşuyordu yarışmaları, söyleşileri, belgesel filmleri ile.

Bu festivalde de yine ağ atacağız denize tuz yüzlü balıkçılarla. Yine teknelerimizi yarıştıracağız Küçük Deniz'de. Olta bağlama ve ağ onarma yarışmaları yapacağız yine. Birbirinden güzel belgesel filmler izleyip tadına varacağız farklı alemleri keşfetmenin.

Bir de sünnet düğünümüz var bu yıl, deniz alayıyla süslenmiş; Su Ürünleri Kooperatifimizin düzenleyeceği. Sünnet çocukları karada değil de denizde teknelerle dolaştırılacak. Foça'ya da bu yakışır değil mi ?

İlk gece Yeni Türkü, son gece 2003 TRT Türk Sanat Müziği Yarışması Türkiye Birincisi Harun Gürbüz konserleriyle coşup Foça'da eğlenmenin tadını çıkaracağız.

Sonra da bir dahaki yıla yine buluşma ümidiyle hep bir ağızdan bağıracağız : RASTGELE !..

Festival Düzenleme Komitesi

Festival Sponsorları :
Foça Yerel Gündem 21, Sualtı Araştırmaları Derneği, Belgesel Sinemacılar Birliği, Foça Belediyesi, Foça Kaymakamlığı, S.S. Foça Su Ürünleri Kooperatifi, UNDP, IULA EMME MATRA

Sayfa Başına Dön
"Aktiviteler" Menüsüne Dön

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

 

 

 

Umut Tutar / 0 232 812 14 15
Umut Tutar / 0 232 812 14 15