"Foça Rehberi" Menüsüne Dön

      Foça'ya gelipte görmeden gitmemeniz gereken yerler var. Tabiiki bu, sizin görmek istedikleriniz, ilgi alanlarınız ile ilgili ama bir genelleme yaparak en güzel yerleri burada listeliyoruz ve diyoruz ki bunları görmeden sakın ola Foça'dan ayrılmayın.
Siz kaybedersiniz !

|+ Siren Kayalıkları : Siren Kayalıkları dendiği zaman önce bir duracaksınız, ne olursa ama ne olursa olsun gidip göreceksiniz ! Sorgusuz sualsiz gidin.
Fotoğraflarını görmek için tıklayınız...01 02 03

"Siren Kayalıkları"Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İsterseniz Tıklayınız...

|+ Koyları : Foça'nın en güzel olarak adledilebilecek yerleridir koyları. Pek az yerde görülebilecek temizliği, mavi ve yeşilin birlikteliğinin en güzel yaşandığı yerlerdir. Hele bir de bir koyda güneşin batışını izleyebilirseniz, değmesinler keyfinize o zaman...
Fotoğraflarını görmek için tıklayınız...01 02 03 04 05 06 07 08

|+ Frigya Tepesi : Foça'yı en güzel manzara ile görebileceğiniz yerlerden biri. Gün batımında bir sigara ile bir bira alıp gitmenizi tavsiye ederiz ;)
Fotoğraflarını görmek için tıklayınız...01 02 03 04

|+ Denizkent Tepesi : Diğer yerlerden daha yüksek ve adaların denize nasıl serpildiğini daha iyi farkedebileceğiniz bir yer. Değişen şey yükseklik, bira sabit ;)
Fotoğraflarını görmek için tıklayınız...01 02 03

|+ Foça Girişi : Foça'ya girerken belki dikkatinizi çekmiştir. Büyükçe bir yokuşu inip Foça'ya varıyorsunuz. İşte o yokuşun tepesindeki alan da Foça Manzarasını izleyebileceğiniz bir başka alan. Bira hala sabit !
Fotoğraflarını görmek için tıklayınız...01 02

|+ Kybele Açıkhava Tapınağı : Foça içinde, dizinizin dibinde. Kybele Tanrıçası ile ilgili yazıya da bir göz atın.
Fotoğraflarını görmek için tıklayınız...01 02

|+ İngiliz Burnu : Foça'dan adalara ve açıkdenize doğru geniş açılı bir gün batımı manzarası izleyebileceğiniz bir yer. Güzel bir akşamüstü yürüyüşü yapabilirsiniz...
Fotoğraflarını görmek için tıklayınız...01 02 03 04

|+ Yel Değirmenleri ve Top Dağı : Foça'ya gelirken indiğiniz yokuşun solunda yer alan dağdır Top Dağı ve üzerinde tarihi yel değirmenleri vardır. Artık yıkılmaya yüz tutmuştur ama hem tarihi anımsatır size hem de güzel bir manzara yaşatır. Yakın zamanda yel değirmenlerinin restorasyonu planlanmaktadır.
Fotoğraflarını görmek için tıklayınız...01 02 03


Sayfa Başına Dön
"Foça Rehberi" Menüsüne Dön