"Foça Rehberi" Menüsüne Dön

Foça her bakımdan bir deniz ve balık kenti... Burada mevsimine göre her türlü balık yemeniz mümkün... Yöresel balık yemekleri de var. Sarımsaklı yoğurt sosu dökülerek yenilen kupa balığı bunlara bir örnek... Balıkla yoğurdu bir arada duyunca, insan biraz tereddüt etse de Yoğurtlu Kupa, Foça’nın spesiyali... Fokai Restoran bizim size tavsiye edebileceğimiz restoranların başına geliyor. Yine Kenya Leylek Restoran ilginç ve zengin mönüsüyle ziyaretçilerine bir ziyafet sunuyor. İncir Adası’nda, yeşillikler içerisinde, zengin balık çeşitlerinden birini seçerek, denize karşı nefis bir yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca Foça’ya gitmişken Foça şarabının tadına bakmanızı öneriyoruz.

Foça'da balık yemenin çok başka bir raconu var. Restaurantlarda yiyeceğiniz balıkların tadı ayrıdır ama Foça balıkları, mangalda ayrı bir güzel olur. Bir şekilde mutlaka mangalda balık-rakı muhabbeti yapmadan Foça'dan ayrılmayın derim. Gün batımında, o muhteşem kızıl renkler altında alacağınız keyfi tarif etmek mümkün değil.

Çok önemli bir nokta var : Foça içinde küçük bir akşam yürüyüşü yapın. Sahilde, denizi önünüze alıp arkanızı binalara verdiğinizde, sağa doğru yürüyün. Komando istikameti de denilebilir. Yürüyüp kumsala ulaştığınızda yolun sağ tarafında masalarda ya da kumsalda mangal yakıp, rakı - balık muhabbeti yapan, hatta gitarlı şarkılar söyleyen bir grup göreceksiniz. Eğer ki kalabalık değilseniz(bir bay ve bayan gibi) o masaya yaklaşıp "muhabbetiniz çok güzel, tanışmak ve katılmak istiyoruz" derseniz, hayır diyeceklerini sanmam. Çünkü o masa muhtemelen bizim muhabbetimizdir. Ve unutulmaz bir akşam yemeği yiyeceğinizi garanti ederim.

Sayfa Başına Dön
"Foça Rehberi" Menüsüne Dön