"Foça Rehberi" Menüsüne Dön

      Foça'ya gelmek için, aşağıdaki opsiyonları kullanabilirsiniz...

Eğer kendi aracınız ile gelecek iseniz; İzmir - Çanakkale yolunun 39 km'sinden sola sapıp 26 km. sonra Foça'ya ulaşılır. İzmir'den çıktıktan sonra Karşıyaka, Çiğli ve Menemen'i geçtikten biraz sonra sağda Elf Benzin İstasyonu'nu görünce sinyal verip, sol şeride yanaşabilirsiniz demektir. Işıklardan sola döndüğünüzde artık Foça yolundasınız.

Size fikir verebilecek bir harita : Büyük halini görmek için üzerine tıklayabilirsiniz...
(Herkesin gözleri iyi görmek zorunda değil ! Çok yönlü hizmet budur işte.)

Eğer otobüs ile gelecek iseniz; Türkiye'nin neresinden gelirseniz gelin; İzmir Otogarı'nda indiğinizde hemen indiğiniz peronların en başına yürüyün... En başa geldiğinizde otobüslerin önlerinde "Eski Foça" yazdığını göreceksiniz. Aman dikkat edin, yakın peronlardan birinde de Yeni Foça otobüsleri vardir ve bir çok tatilci, yanlışlıkla Yeni Foça'ya gidip hayal kırıklığına uğramaktadır. Yeni Foça'da Foça'nın şirin bir bucağıdır ama size huzur verecek olan tatil ve tarih, Eski Foça'dadır.Otobüsler genel olarak; Kış tarifesinde saat 06:30'da başlar ve akşam 21:30 da son seferdir. Yaz tarifesinde ise sabah saat 06:00'da başlayıp, 23:00'e kadar her yarım saatte bir devam eder. (Saat 20:00 den sonra saat başına da düşebilir.) Bilginiz olsun da...

Eğer demiryolu, denizyolu ya da havayolunu kullanarak gelecek iseniz; önerimiz, en kısa ve hızlı yoldan İzmir Otogarı'na ulaşmanızdır. Eğer otogara ulaşmanızın zor olduğu bir yerde iseniz, Foça'ya giden otobüslerin nereden geçtiğini sorun ve oraya ulaşın. Foça otobüsleri Otogar - Bornova - Bayraklı - Naldöken - Karşıyaka - Girne semtlerinden geçmektedir. Bunlardan birini bulursunuz herhalde degil mi?

Hiçbirini bulamazsanız, hemen bir internet cafe bulun, sitemize buyrun ve editörümüze online olarak anında mail ile ya da icq numarasından ulaşın. Editörümüz sizi; her nerde iseniz, bulup düzlüğe çıkaracak ve sağ salim Foça'ya ulaşmanızı sağlayacaktır. Şüpheniz olmasın, editörümüz de Foçalı'dır ve küçük yaşlarda defalarca İzmir - Foça yolları arasında kaybolduğu için mutlaka yardımı olacaktır !

Foça'nın bölgeleri ve adalarini görebileceğiniz bir harita : Büyük halini görmek için üzerine tıklayabilirsiniz...

Sayfa Başına Dön
"Foça Rehberi" Menüsüne Dön